Перегородки

Октябрь 10th, 2011

Перегородки розділяють внутрішній простір будинку на окремі приміщення, і несучими стінами не є, тому і зводяться з таких легких матеріалів, як дерево, цегла, шлакобетон, гіпс, ще бувають залізобетонні та скляні перегородки. Дерев'яні перегородки роблять з добре висушеної деревини. Звичайна товщина міжкімнатних перегородок — 5-10см. Дерев'яні перегородки штукатурять. Існує кілька видів перегородок: суцільні — однорідні або монолітні, — дощаті, каркасно-обшивні і гіпсові. 

Дерев'яні перегородки збирають з обрізних шпунтованих дощок товщиною 40-50мм, і направляють по балках і лагам. При складанні дошки з'єднують між собою круглими дерев'яними шипами діаметром 8-10мм, які, при необхідності, можна замінити цвяхами без капелюшків. 

Дощату одинарну перегородку роблять наступним чином: до лежня прибивають два бруски так, щоб утворився паз. У нього, строго вертикально, вставляються нижні кінці дощок, а верхні кріплять до стелі або балки. У статі, з обох сторін перегородки, прибивають плінтус. Після того, як дошки добре закріпили, їх оббивають дранкою і штукатурять, а невеликі щілини у стіни закладають клоччям або повстю. Якщо на перегородку пущені добре оброблені дошки, то їх промазують оліфою, покривають лаком або емаллю. У одинарних дощатих перегородок є недолік: вони звукопроникність. Щоб уникнути цього роблять подвійні перегородки. На них йдуть дошки товщиною 20-25 міліметрів, прибиті з двох сторін до стійок, кінці яких закріплені на підлозі та стелі. Між дошками прокладають плити ДВП, мінеральну вату та інші звукопоглинальні матеріали. 

Каркасно-обшивні перегородки дуже економічні у застосуванні. Каркас для них збирають на шипах, врубках, на цвяхах, а потім встановлюють на лагу або балку, і обшивають фанерою, ДВП, ДСП або гіпсокартонними листами. До стін, через 50-90см, прибивають бічні стійки. Якщо стіни цегляні або кам'яні, то в них під кожну стійку закладають два-три дерев'яні пробки. Роблячи в перегородках дверний проріз, в каркасі встановлюють горизонтальні бруски. 

Цегляні перегородки, що влаштовуються в півцеглини, мають товщину від 65 до 120мм. Вони досить важкі, тому для їх установки потрібно цегляний цоколь і бетонна підготовка на піщаній подушці. У випадку, коли в будинку передбачається підпідлогу, то під цегляні перегородки зводиться такий же фундамент, як і під зовнішні стіни. 

Місця для міцного з'єднання перегородок передбачаються ще при зведенні зовнішніх стін. У них, на всю висоту приміщення, робляться пази, шириною 14см, саме там, де будуть примикати перегородки. Якщо перегородки роблять із цегли, поставленого на ребро, то кожні три-п'ять рядів армують дротом. Заводські перегородки з гіпсу — довжиною 40×80 см і товщиною 6-8см — набагато легше цегельних, і встановлюють їх на полегшений цоколь. Для укладання блоків використовують гіпсо-піщаний або цементно-піщаний розчини. 

Стаття підготовлена ??сайтом www.Stroyolymp.com — перегородки, душові кабіни Москва та інші світлопрозорі конструкції.

Схожі статті

Comments are closed.