Модерн в сучасній архітектурі

Posted in ГІС-технології.  by admin
Октябрь 17th, 2011

Історія напрями

Стиль модерн народився на рубежі 19 і 20 століть в Європі і дуже швидко поширився по всьому світу. Шанувальників цього напряму приваблювала його несхожість на пануючу раніше строгу класику або строкату еклектику.

Справа в тому, що до середини 19 століття в архітектуру прийшло засилля прикрашення, на будівлях з'явилася безліч деталей, з боку здавалися непотрібними. Альтернатива такому Кичева напрямку рано чи пізно повинна була народитися. Їй і став стиль модерн, що з'єднував собі традиції і сучасність. Універсальність нового синтетичного стилю припала до смаку багатьом, і незабаром з архітектури він перейшов і в дизайн інтер'єру. До речі, нова хвиля розвитку модерну захопила й сучасну Росію — будівельні компанії Москви все частіше використовують його при будівництві елітних будинків, дизайнери — в оформленні ексклюзивних інтер'єрів. Цей стиль — врівноважене поєднання розкоші та елегантності.

Характеристика стилю модерн

Поєднання функціональності і прагнення до естетики високого мистецтва — ось так можна охарактеризувати стиль модерн одним реченням. Вікна можуть бути прикрашені вітражами, однак, не незграбними готичними, а закругленими, з плавними лініями. Для модерну в цілому характерно прагнення до повторення природних форм. Так, наприклад, відмінною рисою стилю є його спіральність. Наприклад, використання в інтер'єрі закручених сходів, різноманітних повторюваних округлих форм, наприклад, в обрисах верхньої частини колон. Контури віконних прорізів найчастіше теж закруглені, оточені химерної ліпниною. Саме для модерну більш всього актуальна фраза «вікна — це очі будівель». Виразні лінії, екзотичність форм надають характер будинок в цьому стилі яскраву характерність.

Популярні в рамках напрямку орнаментальні мотиви, які були запозичені в культурі східних країн. Характерними для модерну кольорами є пастельні, стримані — фісташка, сірий, рожевий, бузковий. Часто в найрізноманітніших формах зустрічається зображення квітів, геометричний орнамент. Однак не варто думати, що цей стиль близький до середньовічних. З появою електрики воно стало активно використовуватися саме в рамках модерну — для точкового підсвічування елементів інтер'єру чи екстер'єру, освітлення вітражів.

Дата публікації: 20.04.11

Схожі статті

Comments are closed.